Avoin työpaikka: Johdon assistentti

Toimintamme kasvaessa haemme osaavaan joukkoomme Tampereelle johdon assistenttia, jonka toimenkuvaan kuuluu:
– toiminnanjohtajan ja johdon työparina toimiminen
– päätöksenteon valmistelu
– yhdistyksen päivittäiseen hallintoon osallistuminen

Edellytämme tehtävään valittavalta:
– soveltuvaa koulutusta
– hyviä vuorovaikutus- ja tiimityöskentelytaitoja
– itsenäistä työotetta ja hyviä organisoimistaitoja
– hyviä viestinnällisiä ja ICT-valmiuksia
– talous- ja henkilöstöhallinnon perusteiden tuntemusta
– aitoa halua työskennellä ihmisten hyvinvoinnin edistämiseksi

Tehtävä on uusi, ja sen sisällöt tarkentuvat valittavan henkilön osaamisen perusteella. Etsimme ennen kaikkea moniammatilliseen organisaatioomme soveltuvaa ihmistä, joka haluaa työllään edistää tasa-arvoista, moniäänistä ja kaikki ihmiset näiden oman elämän lähtökohdista mukaan ottavaa yhteiskuntaa.

Tiedusteluihin vastaa toiminnanjohtaja Kimmo Kumlander, p. 050 529 9675 tai kimmo.kumlander@siltavalmennus.fi.

Hakemukset CV:ineen ja palkkatoiveineen viimeistään 18.6. osoitteeseen rekrytointi@siltavalmennus.fi. Viestin otsikoksi ”johdon assistentti”.

Silta-Valmennusyhdistys on tamperelainen yleishyödyllinen kansalaisjärjestö, joka työskentelee syrjäytymisvaarassa olevien ja syrjäytyneiden nuorten ja nuorten aikuisten kuntoutuksen, ohjauksen, valmennuksen ja koulutuksen parissa vahvassa yhteistyössä muiden arvopohjaisesti toimivien yhteisöjen kanssa. Toiminta toteutetaan mahdollisimman aidossa ympäristössä mm. yhdistyksen työpajoilla, oppilaitosten kanssa toteutetuissa tuotantokouluissa tai aidoilla työmailla. Yhdistyksellä on noin 80 työntekijää.