Silta-Valmennusyhdistyksen asiakkaat saivat itsevarmuutta opinnollistamisesta

27.9.2023

"Keväällä Silta-Valmennusyhdistys ry:n puhdistuspajan kolme asiakasta suoritti puhtauspalvelualan tutkinnon osan opinnollistamalla. Puhtauspalvelualalle opinnollistaminen sopiikin erityisen hyvin alan käytännönläheisyyden vuoksi." - Karita Saarinen.

Lue koko teksti täältä: https://blogi.takk.fi/2023/07/26/kun-elama-haastaa-koulutuksen-voi-hankkia-opinnollistamalla/

Yhteystiedot

No items found.

Tietoa meistä

Haluamme rakentaa ehjiä polkuja kohti toimivaa ja mielekästä elämää – ihmisen yksilöllisen tilanteen ja omat toiveet huomioiden. Teemme tämän yhdessä asiakkaidemme kanssa ja yksi sopivan kokoinen askel kerrallaan.

Silta-Valmennusyhdistys on voittoa tavoittelematon, vahvasti arvopohjainen ja uskonnollisesti tunnukseton toimija. Yhdistyksen juuret ulottuvat Suomen Wankeusyhdistys ry:n perustamiseen jo vuonna 1869.

Yhdistyksen kotipaikka on Tampere, mutta nykyään olemme valtakunnallinen ja vahvasti verkostoitunut toimija.

Toimipisteitä on tällä hetkellä 9 ja niissä toimii 18 työpajaa.

Asiakkaita toiminnan piirissä on vuositasolla tuhansia ja aktiivisia hankkeita useita kymmeniä. Työntekijöitä yhdistyksellä on kaikkiaan jo noin 100 ja määrä kasvaa jatkuvasti.