Silta-Valmennusyhdistys on mukana sosiaalisten innovaatioiden osaamiskeskuksen valmistelussa ja pilotoinnissa.

30.6.2023

Silta-Valmennusyhdistys on mukana sosiaalisten innovaatioiden osaamiskeskuksen valmistelussa ja pilotoinnissa. Lue lisää Zekki-digipalvelusta, joka tarjoaa kyselytyökalun avulla käyttäjilleen yksilöityjä suosituksia tukimuodoista elämän eri osa-alueille:

https://innokyla.fi/fi/ajankohtaista/zekki-sosiaalinen-innovaatio-joka-kokoaa-nuorten-palvelutarjottimen-yhteen

Täältä löydät lisää tietoa hankkeesta: https://thl.fi/sio

Yhteystiedot

Irina Mäki
Projektikoordinaattori
Vastuualueet:
irina.maki@siltavalmennus.fi 050 471 1775

Tietoa meistä

Haluamme rakentaa ehjiä polkuja kohti toimivaa ja mielekästä elämää – ihmisen yksilöllisen tilanteen ja omat toiveet huomioiden. Teemme tämän yhdessä asiakkaidemme kanssa ja yksi sopivan kokoinen askel kerrallaan.

Silta-Valmennusyhdistys on voittoa tavoittelematon, vahvasti arvopohjainen ja uskonnollisesti tunnukseton toimija. Yhdistyksen juuret ulottuvat Suomen Wankeusyhdistys ry:n perustamiseen jo vuonna 1869.

Yhdistyksen kotipaikka on Tampere, mutta nykyään olemme valtakunnallinen ja vahvasti verkostoitunut toimija.

Toimipisteitä on tällä hetkellä 9 ja niissä toimii 18 työpajaa.

Asiakkaita toiminnan piirissä on vuositasolla tuhansia ja aktiivisia hankkeita useita kymmeniä. Työntekijöitä yhdistyksellä on kaikkiaan jo noin 100 ja määrä kasvaa jatkuvasti.